Kołobrzeg – atrakcje

Kołobrzeg – miasto, które oferuje niesamowite atrakcje: piękne, szerokie plaże, wycieczki na duńską wyspę Bornholm, rejsy żaglówkami, atrakcje podwodnego nurkowania, rowery wodne, wind-surfing. Można tu również zaznać relaksu w Aquaparku z basenami solankowymi, nie możemy bowiem zapominać, że miasto jest słynnym całorocznym uzdrowiskiem, gdzie mogą Państwo zapomnieć o trudach i stresach dnia powszedniego.

Piękno Kołobrzegu to nie tylko sam kurort ale i jego okolica. Krajobraz uświetniają wiatraki elektrowni wiatrowej w Tymieniu (15 km od Kołobrzegu).

Ciekawe zabytki i miejsca godne uwagi znajdą Państwo m.in. w Dźwirzynie. Znajduje się tam wieś rybacka, są również pozostałości fortyfikacji. Z kolei w pobliskich Gąskach znajduje się latarnia morska z 1878 roku. W Zieleniowe można zwiedzić cmentarz wojenny. Leży tam blisko tysiąc żołnierzy I Armii WP i Armii Czerwonej poległych podczas zdobywania Kołobrzegu w 1945 roku. Na terenie Ustronia Morskiego usytuowane są obiekty sportowe oraz polskie pomniki przyrody – dąb „Bolesław” – 800 lat i dąb „Warcisław” – 640 lat. Będąc nad Morzem Bałtyckim nie sposób pominąć zwiedzania Grzybowa czy Sianożęt.

Serdecznie zapraszamy!